Homepage

ŠD 1 – DRUŽINOVÉ PUTOVÁNÍ S ČESKÝM VEČERNÍČKEM

V říjnu jsme si hráli s pohádkami: O loupežníku Rumcajsovi. Nejprve jsme si přečetli pohádku: „Jak Rumcajs řekl a Cipísek střelil trojím žaludem“.

Povídali jsme si o přečteném. Rumcajse jsme si namalovali vodovými barvami. Podívali jsme se na pohádku „Jak si Cipísek střelil pro sluneční prstýnek“. Vše v pohádkách se točí kolem střílení žaludů, tak jsme se podívali na dub a jeho plody žaludy. Pořádali jsme soutěž: Kdo nasbírá nejvíce žaludů… Protože se žaludy neurodily, tak jsme sbírali kaštany. Oblíbili jsme si stavění domečků z přírodnin a tak jsme postavili v parku jeskyňky pro Rumcajse, Manku a Cipíska. Povídali jsme si, copak by si asi Manka nasbírala na zimu do spižírny v jeskyni (ovoce, zeleninu, bylinky).

A už se těšíme na listopad. Budeme se připravovat na zimu s broučky.

 

Děti a vychovatelka ŠD 1

 

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com