Homepage

Září v ŠD 3

Po chvílích sladkého lenošení jsme opět ve školních lavicích a školní družině. Nový školní rok jsme zahájili seznamováním s novými prostory ŠD a ŠJ, hračkami, stavebnicemi. Začíná čas poznávání nových kamarádů, čas plnění úkolů, her, sportování, ale také tvoření a vyrábění z různého materiálu.

 První dny jsme se seznamovali s novými kamarády, kteří do družiny nastoupili. K tomu jsme využívali různé formy her.

Malovali jsme, stříhali, vyráběli, sbírali žaludy a kaštany pro lesní zvířata, krmili jsme na zámeckém rybníku kapříky, zahráli jsme si stopovanou, navštívili jsme místní knihovnu, navštívili jsme výstavu v lesnické škole, sportovali jsme a hráli si.

V družině si jen nehrajeme, ale plníme Školní vzdělávací program ŠD a pracujeme na projektech. Letos máme projekt: Družinové putování s českým Večerníčkem a sportovní projekt: Žijeme sportem.

Celý rok budeme soutěžit, sbírat razítka. Na konci roku budeme odměněni za svou celoroční práci.

 

Děti a vychovatelka ze ŠD 3

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com