Homepage

ŠD 1 – květen.

První úkol, který nás čekal, byl velice milý – maminky měly svátek. Vyrobili jsme jim srdíčko.

Květen jsme s dětmi trávili v přírodě, kde pozorujeme zvířata, rostliny, hmyz. V tomto měsíci jsme měli na programu turistické značení a dopravní značky. Vše, co se nám hodí, abychom se v přírodě neztratili a byli v bezpečí. Vyhledávali jsme značky ve Šluknově a blízkém okolí. V družině jsme se s nimi seznámili blíže při výtvarných činnostech.

Dne 24. 5. byl Evropský den parků a tak jsme si povídali, k čemu takový park je a kde ho najdeme v okolí. Na asfalt před školou jsme si namalovali chráněná zvířata a květiny (rysa, motýly…).

Sportovní projekt byl náročnější – Letní olympijské hry školní družiny. Zahájili jsme je slibem sportovců, vyrobením olympijského ohně. A pak už nám nic nebránilo plnit 10 disciplin. Jak to dopadlo? To zjistíme při slavnostním vyhlášení na konci června.

 

Děti a vychovatelka ŠD 1

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com