Homepage

Za včelkami k jejich úlům

V sobotu 11. května jsme se, v rámci celoročního projektu „Se zvířátky do pohádky“, vypravili podívat k včelím úlům, abychom mohli blíže poznat včelí obydlí a něco více se dovědět o jejich životě a chování. Naší patnáctičlenné skupiny se ujala paní učitelka Kateřina Zahejská, která se svým manželem včelky chová. Nejprve si pro nás připravila prezentaci, kterou jsme zhlédli ve škole. Ukázala nám jednotlivé včelí produkty (vosk, propolis a výrobky z tohoto vzácného produktu, med) a krásně pohovořila o životě a chovu včel.

 

Následně jsme se přesunuli přímo k včelím úlům, kde nám paní učitelka se svým manželem zblízka ukázali včelí úl a jejich obyvatele. První skupina měla velké štěstí, protože panu Zahejskému se hned napoprvé podařilo vytáhnout mřížku, na které byla včelí královna a spousta dělnic. Trubci měli asi jinou práci v dalších prostorách úlu. Prohlédli jsme si včelí plástve a dověděli se, že podle barvy zavíčkování se dá rozpoznat, co v dané komůrce plástu je – med, pyl, budoucí včelka nebo včelí královna. Na závěr jsme si všichni pochutnali na dobrém medu od pilných včeliček.

 

Přestože nám počasí příliš nepřálo a během přesunu k paní učitelce začalo pršet a následně se rozpršelo vydatně, neubralo nám to na tom, abychom si odnesli pěkný zážitek a spoustu zajímavých informací. Děkujeme paní učitelce a jejímu manželovi za jejich vřelé uvítání, krásný výklad a ukázku včelího života. Odnesli jsme si spoustu zajímavých informací, pochutnali si na dobrém medu a poznali, jak moc jsou včelky pilné.

 

Děti z ŠD, jejich rodinní příslušníci, Martina Šimonková a Tomáš Rozvoral

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com