Homepage

ŠD 4 u dravců

    Na 1. 4. je vyhlášen Mezinárodní den ptactva a my jsme při této příležitosti navštívili areál dravců při SLŠ Šluknov, pod vedením sl. Dany Jankovské.

     Bylo krásné slunečné počasí a tak byli dravci připraveni na ukázku létání. Nacvičené přilétnutí na rukavici nám předvedla samice káně Harrisova, kterou jsme si poté mohli i pohladit. Prolétnutí mezi námi a vidět letět káně proti nám, bylo úžasné.

     Prohlédli jsme si i další obyvatele areálu – Krkavce velkého, Puštíka obecného, Sovu pálenou, Výra velkého, Orla stepního, Káně lesní, Raroha velkého, Jestřába lesního, Poštolku obecnou a Kalouse ušatého.

     Mile nás překvapilo, když jsme si všichni (a že chtěl opravdu každý) mohli navléknout rukavici a držet na ní roztomilého puštíka Rozárku.

     Dozvěděli jsme se i veškeré informace o dravcích – jak a co loví, rozdíl mezi samcem a samicí, kam všude jezdí na přehlídky, jak se přepravují, co se s nimi nacvičuje a co všechno se dokážou naučit.

     Všichni jsme si toto odpoledne užili a máme slíbeno, že se za našimi létavými „kamarády“ určitě ještě jednou podíváme.

                                                                                           

   Děti a vychovatelka ŠD4

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com