Homepage

ŠD 1 – říjen.

Tento měsíc jsme se věnovali podzimu. Bylo krásné počasí, tak jsme trávili mnoho času pozorováním přírody, procházkám a seznamováním se s uličkami Šluknova. Sbírali jsme žaludy a kaštany pro lesní zvěř. Kačenám a labutím jsme donesli pečivo, aby se před zimou pěkně vykrmily. V parku jsme se seznamovali se stromy, jaké mají plody a listí.

Povídali jsme si o práci na zahradě – sklízení ovoce, zeleniny, hrabání listí… Třídili jsme ovoce a zeleninu, vařili papírovou polévku, malovali jsme ovoce, listy.

Sportovali jsme s projektem Dál, výš, rychleji…, tentokrát nás čekala obratnost, kterou jsme prověřili na překážkových drahách, hřištích s průlezkami.

Nezapomněli jsme na svátek stromů. Ve Šluknově jsme hledali památné stromy. Děti byly překvapené, kolik jich tu máme. Učili jsme se stromy malovat voskovými barvami. Prsty jsme vytvořili barevné listí.

Říjen nám rychle uběhl a nás čeká listopad…

 

Děti a vychovatelka ŠD 1

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com