Homepage

Září v ŠD 2

Prázdniny skončily a máme tu nový školní rok. A nejen ten je nový. Máme novou družinu! Náš pan školník se totiž o prázdninách vůbec nenudil. Boural, brousil, škrábal, zateploval, obkládal a nakonec vymaloval. A výsledek, je opravdu krásný, za což mu patří velký dík.

 

Naše družina má 26 nových dětí z prvních tříd a přípravné třídy. „Starousedlíci“ z loňského roku zůstali pouze čtyři. Takže jsme se zpočátku seznamovali nejen s novým prostředím, ale také s novými kamarády. Hodně jsme si povídali a hráli různé hry na procvičování jmen. Zahájeny byly také celoroční projekty: „Se zvířátky do pohádky“, „Dál, výš, rychleji…“ a „Správný kamarád“, do kterých jsme se všichni s chutí pustili. Jako první zvířátko, kterému jsme se věnovali, byla „kočka“ – připomněli jsme si, kolik slavných koček vystupuje v knížkách a filmech, hráli jsme hru na kočku a myš, vyráběli a kreslili. Ve sportovním projektu jsme poměřovali své síly při štafetových hrách. Pokud nám počasí přálo, tak bylo naší snahou, co nejvíce času trávit venku – hřiště pod jídelnou, park, ale tak jsme navázali na loňskou tradici a alespoň jedenkrát v týdnu se snažíme vyrážet na delší procházky, při kterých poznáváme naše město a okolí. Tentokrát naše kroky zamířili na hřiště v Císařském „bábovku“, navštívili jsme Křížový vrch a hřiště v Budišínské ulici.

 

Kdo si hraje, nezlobí, a můžeme říci, že nám první měsíc školního roku utekl velmi rychle.

 

 

 

 

Děti z ŠD 2 a Tomáš Rozvoral

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com