Homepage

Duben v ŠD 2

Než jsme se nadáli, tak máme za sebou další měsíc školního roku. Měsíc, který byl plný zajímavých zážitků a přinesl nám spoustu nových poznatků. Příroda se plně probudila ze zimního spánku a počasí nám leckdy spíše připomínalo léto, nežli jaro.

 

Zapojili jsme se do soutěže SČVK a. s., jejímž úkolem bylo ze stavebnice zhotovit hmyzí domeček a složit básničku. Také jsme se zúčastnili výstavy výrobků z recyklovatelných matriálů, která probíhala u příležitosti „Dne Země“ v našem zámku.

 

Samozřejmě, že jsme se věnovali i celoročním projektům. Kocour Hubert nás zavedl do Afriky, naučili jsme se písničku „Poletíme do Afriky“, povídali si o safari, pyramidách a pouštích. V rámci projektu „Dál, výš, rychleji …“ jsme se proměnili ve zvířátka a soutěžili v „loveckém safari“. V závěru měsíce nás čekal výlet na Tanečnici a přípravy na čarodějnice. Poslední dubnový pátek proběhlo společné pálení „papírových“ čarodějnic, které jsme si vyrobili, společně s ostatními odděleními družiny a školním klubem.

 

 

Děti z ŠD 2 a Tomáš Rozvoral

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com