Homepage

Výlet ŠD a ŠK na Tanečnici

V sobotu 28. dubna jsme se vypravili vlakem do Dolních Mikulášovic, odkud jsme se po modré turistické značce vydali na rozhlednu Tanečnici. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo na cestu a my jsme měli možnost nasávat příjemnou jarní atmosféru.

 

Po vystoupání na samý vrchol nás čekal krásný výhled do okolí z rozhledny a dosyta jsme se občerstvili z „maminkovských zásob“ a z nabídky místní restaurace, kde je velmi příjemná obsluha. Poté se naše kroky odebraly na zpáteční cestu a my se, nabiti energií ze sluníčka a hezkého výletu, vraceli ke svým rodinám.

 

Jelikož 22. dubna slavila světový den naše planeta, byli jsme připraveni, že cestou zpátky budeme sbírat odpadky do přichystaných pytlů v rámci celorepublikové akce „Ukliďme svět“. Musíme konstatovat, že pro nás bylo velkým překvapením, že za celou cestu jsme narazili na jediný papír, který byl odhozen volně v přírodě. Měli jsme velkou radost a doufáme, že si lidé více váží přírody, která nás obklopuje.

 

 

 

 

Děti z ŠD a ŠK, jejich rodinní příslušníci a vychovatelé

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com