ŠD 1 – hmyzí hotel

Dostala se nám do rukou nabídka soutěže pro školní družiny. Severočeské vodovody a kanalizace vyhlásily soutěž: „Stavíme hmyzí domečky“.

Obdrželi jsme krabici dřevěných dílů a podle návodu jsme sestavili domeček. Dalším úkolem byla výzdoba tohoto domku. Namalovali jsme na něj obrázky broučků, které jsme vypalovačkou vypálili. Následně jsme je vybarvili akrylovými barvami. V přírodě jsme nasbírali materiál na vyplnění jednotlivých pokojíčků (šišky, trávy, seno, klacíky, kůru...).

Hotový domeček jsme zavěsili na školním dvoře.

Druhá část úkolu byla trošku těžší. Měli jsme o našem domku složit básničku. A zde je výsledek:

Hmyzí hotel

V našem hmyzím hotelíčku

máme sedm pokojíčků.

Jsme celí zvědaví,

kdo se nám v nich zabydlí.

Beruška malá, roztomilá

nebo zlatoočka síťokřídlá?

Včelka samotářka s vosíkem,

neodejdou s prosíkem.

V jednom našem pokoji

berušky se veselí.

Letí beruška nahoru,

pozoruje oblohu.

Druhý pokoj tmavý je,

malý škvor se raduje.

Bydlí tam pan škvor,

je to zvláštní tvor.

Čmelák bydlí v hotelu,

má tam svoji kapelu.

Čmeláci nejradši

hrají píseň na basy.

Bydlí tam hmyzí kamarádi

a jsou spolu velmi rádi.

Velká pochvala patří všem dětem, které přispěly svými nápady a šikovností ke splnění soutěžních úkolů. Také Petrům, kteří velkým dílem přispěli k vytvoření básničky. Po celou dobu jsme se bavili. Někteří z nás by uvítali takový domeček i doma na zahradě.

Děti a vychovatelka ŠD 1