Homepage

Listopad v ŠD 2

V úvodu měsíce jsme si připomínali „Den památky zesnulých“, který připadá na 2. listopadu. Je to den, kdy se více vzpomíná na ty, kteří již nejsou s námi a chodí se za jejich duše zapalovat svíčky na hřbitovy. I my jsme tedy v rámci této tradice vyrazili na místní hřbitov, kde jsme symbolicky zapálili svíčky.

 

První sobota byla ve znamení veselí, kdy jsme si užívali na „Halloweenské párty“. Sešli jsme se ve strašidelných kostýmech, tančili, soutěžili a hodovali.

 

Kocour Hubert nás zavedl do Austrálie, kde jsme se seznamovali s tamní faunou. Za odměnu jsme si kocoura Huberta zhotovili ze starých novin a časopisů.

 

I tento měsíc jsme pokračovali v již tradičních, středečních vycházkách po okolí. Naše kroky směřovaly na Rybničnou, „šluknovskými uličkami“ a k rybníku Pazderáku, kde jsme si připomněli světový den rybářství (21. 11.).

 

V rámci sportovního projektu proběhla „Paralympiáda“, při které došlo k poměření sil v soutěžích s navozením handicapů – stavba komínu poslepu, hod na cíl poslepu, skok po jedné noze, běh s rukama za zády, apod.

 

V závěru měsíce se naše pozornost začala soustředit na nadcházející advent. Podíleli jsme se na zdobení stromečku, který reprezentuje naši školu na šluknovském náměstí u hlavního stromu.

 

 

 

Děti z ŠD 2 a Tomáš Rozvoral

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com