ŠD1 – leden

Nový rok jsme zahájili vzpomínkou na Vánoce a Silvestr. Připomněli jsme si svátek Tří králů výrobou postaviček králů z barevného papíru.

Připomněli jsme si handicap zraku, když jsme se seznamovali s Brailovým písmem. Poznávali jsme své kamarády za pomoci hmatu. V parku jsme za pomoci kamarádů překonávali nerovnost terénu.

Povídali jsme si o lesní zvěři. Seznámili jsme se s jejich stopami, které po nich můžeme najít ve sněhu či blátě. Pozorovali jsme měnící se přírodu při našich středečních vycházkách po okolí Šluknova. Užili jsme si sněhu na dětském hřišti v Království, kde jsme postavili sněhuláky.

V čase nepříznivého počasí jsme se přesunuli do velké tělocvičny, kde hrajeme hry nové a vracíme se i ke hrám oblíbeným.

Uspořádali jsme družinové kolo ve stolní kopané.

1. místo – Ondra Margala

2. místo – Tomáš Urban

3. místo – Kuba Kohút

Gratulujeme! Držíme palce Ondrovi, který nás bude reprezentovat v ŠD 2 při utkání mezi družinami.

Uspořádali jsme Hry bez hranic pro všechny děti ze ŠD a ŠK.

Setkání s dětmi ze Speciální školy ve Šluknově se nepovedlo dle plánu. Chtěli jsme společně stavět sněhuláky, ale počasí nám nepřálo. Tak jsme se společně pobavili a zahráli si vybíjenou. Snad příště za lepšího počasí…

Děti a vychovatelka ŠD1