ŠD 3 - Návštěva Městské knihovny ve Šluknově

Ve čtvrtek jsme se s dětmi ze ŠD 3 vydali do místní knihovny. Už po cestě jsme si vyprávěli, jak se půjčují knihy, jak do knihovny chodí děti s rodiči nebo s babičkami.

V knihovně nás uvítala paní knihovnice, která nás seznámila s knihovnou. Zavedla děti do oddělení dětské literatury.

Do knihovny jsme šli se záměrem najít knihu o trpaslících.  V družině plníme celoroční projekt Pohádkové putování. V lednu putujeme, kreslíme, vyrábíme, čteme s trpaslíkem. Dětem chvíli trvalo, než požadovanou knihu našly. Měly však ze splněného úkolu radost.

Z knihovny jsme odcházeli spokojení.  Po návratu do družiny jsme si hned knihu prohlédli a přečetli.

Děti a vychovatelka ŠD3