Homepage

ŠD1 – Pohádkové putování

Minulý měsíc jsme putovali s loupežníky. Ti zlobí a dělají neplechu, kdopak je pochytá a napraví? Rytíři. Budeme dále putovat s rytíři, kteří jsou čestní, spravedliví a odvážní.

Vyrobili jsme si své vlastní erby. Namalovali jsme portréty rytířů. Provedli jsme bludištěm rytíře sv. Martina za jeho ztraceným koněm. V zámeckém parku jsme uspořádali rytířský turnaj v šermu a na koni. Nejudatnějším rytířem turnaje se stal mladý pán Ondra Bouška, který v samém závěru turnaje bojoval o prvenství s mladými pány Tomášem Hejtmánkem a Dominikem Menšíkem.

Bystrost našich rytířů prověřila hádanka: „Kdo nemá hlavu a přesto má hrdlo?“

Sečetli jsme body a doplnili poháry.

 

Kam se podíváme příště? Zatouláme se do samotného pekla….

 

Martina Šimonková

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com