Homepage

Září v ŠD 2

Ani jsme se nestačili pořádně rozkoukat a první měsíc nového školního roku je za námi. Co nám přinesl? Spoustu nových kamarádů a zážitků, ale také několik změn. Do naší družiny chodí pouze děti z přípravné třídy a žáci 1. a 2. ročníku, ti ostatní navštěvují nově vzniklé 3. oddělení, které se nachází v přízemí budovy školní jídelny. Máme odstraněný pult, čímž se zvětšil prostor a přibyly nám nové stoly s židlemi, tudíž můžeme všichni pohodlně tvořit.

 

První dny jsme se seznamovali s novými kamarády, kteří do družiny nastoupili, přičemž jsme využívali různé formy her. Také jsme se seznámili s projekty, které nás v tomto školním roce čekají, a na jejichž plnění se již většina z nás těší. Jsou jimi: „Správný kamarád“ – sbíráme srdíčka za to, že si všímáme lidí kolem sebe a myslíme na ně, „Dál, výš, rychleji…“ – sportovní a zábavné klání jednotlivců i družstev, „Cesta kolem světa s kocourem Hubertem“ – poznávání světa, tradic a pohádek z jednotlivých kontinentů světa. Samozřejmě, že nás čeká ještě spousta dalších zajímavých věcí.

 

Každou středu jsme začali vyrážet na delší procházky po okolí. Navštívili jsme nové hřiště v Císařském, prohlédli si Karlovo údolí a sbírali houby na Harrachově. Již máme první body za plnění úkolů v jednotlivých projektech. 29. září bylo ředitelské volno, při kterém byla družina otevřena. Po celý měsíc jsme pozorovali měnící se přírodu, kdy se s námi loučilo léto a po něm převzal vládu podzim.

 

 

Děti z ŠD 2 a Tomáš Rozvoral

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com