Homepage

ŠD1 – Pohádkové putování

První postavička, která nás zavedla do pohádky, byla postava šaška, kašpárka. Nejprve jsme si připomněli, kdo je šašek. Hledali jsme známé pohádky, kde kašpárka můžeme potkat. Přečetli jsme si pohádku Kašpárek a žába Kuňka. O čem byla? Kašpárek si udělal výzkum o tom, která žába je nejvhodnější na proměnu v princeznu. Rosnička a ropucha se za princeznu vůbec nehodí, nejlepší je skokan zelený.

Tvořili jsme z barevného papíru. Nejprve jsme si vyrobili kašpárka a pak i žabku Kuňku.

V tělocvičně jsme sbírali ve štafetách dílky puzzle a skládali jsme obrázek šaška.

Za naše snažení jsme získali první body do pohádkového poháru.

Kdo znal odpověď na naši hádanku: „Kdo utíká bez nohou?“, ten mohl získat další bod do poháru.

 

Která postava nás bude provázet příště? Budou to loupežníci…

 

Martina Šimonková

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com