Homepage

Listopad ve ŠD

listopad_ve_sd11.jpg

Listopad ve školní družině

První listopadový týden jsme si připomněli památku zesnulých, tzv. dušičky. Vyrobili jsme strašidýlka a svíčky z papíru, které k tomuto svátku patří.

V druhém týdnu jsme si podle ŠVP ŠD povídali o čase, řemeslech, vyrobili jsme adventní i celoroční kalendář, malovali jsme roční doby.

Třetí týden byl ve znamení sportu. Ne ale ledajakého.  Zkoušeli jsme totiž v paralympiádě, jak se sportuje hendikepovaným sportovcům. Nebylo úplně jednoduché projít s nápovědou- vodičem poslepu překážkovou dráhu, nebo s rukou za zády hodit míčem.

Poslední listopadový týden byl ve znamení trávení volného času. Připravovali jsme se na vánoční turnaje ve stolních hrách. Zahrajeme si Dámu a Člověče, nezlob se! Nakonec jsme připravili i dopis pro Ježíška. Že neumí prvňáci ještě psát? Nevadí, dopis se svým přáním nakreslili.

                                                                       Děti a vychovatelky ŠD

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com