Vycházka za památnými stromy Šluknova

U příležitosti mezinárodního dne Země jsme se vypravili na procházku po Šluknově, jejímž cílem bylo seznámit se s památnými stromy, které se nacházejí v našem městě.

V seznamu, který byl zpracován dětmi a vychovatelkami z ŠD v předchozích letech, jsme porovnávali a upravovali aktuálnost informací u jednotlivých stromů. Celkem bylo zrealizováno sedm zastavení a to u jedle nikkoské, jedlovce kanadského, třech lip srdčitých, jedlovce mertensova a u Körnerova letního dubu, který byl mezi památné stromy zařazen v letošním únoru.

Přestože počasí bylo chladnější, byla to zajímavá procházka, která nám rozšířila poznání našeho města.

Děti a vychovatelé z ŠD