Homepage

Robinson Crusoe – dobrodružství pokračuje

Na ostrově jsme již dlouhých 8 let a tak se nám stýskalo po lidech.

S novým kamarádem Pátkem je hned veseleji, ale musíme se domluvit, proto ho učíme anglicky.

 Začali jsme s názvy barev v angličtině. Rozdělili jsme se na skupiny. Robinsoni pomáhali Pátkům s angličtinou. Společným úsilím jsme všechny úkoly v angličtině splnili – vymalovali jsme obrázky dle barev, vypracovali jsme ovocný kvíz.

Vyrobili jsme si hudební nástroj - píšťalku ze špachtlí. Naučili jsme se s její pomocí vydávat zvuky zvířat.

Pátek nás seznámil se životem na jeho ostrově. Pomáhá nám se stavbou lodi.

Ostrov opět navštívili divoši – lidojedi. S Pátkem jsme si snadno poradili s divochy a dokonce jsme zachránili zajatce: Pátkova otce a jednoho Španěla, který zde také ztroskotal se svou lodí.

Dostaneme se z ostrova? Uvidíme…

 

                                                                                                                                                                                                                                                                    Robinsoni ze ŠD 1

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com