Září ve školní družině – 1. oddělení

Tak jako každý rok budeme pracovat podle Školního vzdělávacího programu školní družiny, budeme plnit úkoly projektů: P1 – Hrajeme si s knihou a P2 – Dál, výš, rychleji…, Správného kamaráda.

Nejprve jsme nové kamarády seznámili s novým prostředím a zvyklostmi v ŠD a pak už jsme se vydali na dobrodružnou plavbu s Robinsonem Crusoe (P1). Četli jsme z knihy, poslouchali CD, malovali a vyráběli lodě, zahráli jsme si hru na piráty a námořníky.

Další týden nás čekaly úkoly ve Sportovně zábavných soutěžích (P2), kde jsme vyzkoušeli přetahování lanem, skoky z místa ve štafetách, hody kartou do koše, hody na cíl…

Nezapomněli jsme ani na podzimní práce na zahradě – sklízeli jsme ovoce do krabic, zavařovali jsme jablka.

Povídali jsme si o autech a lidech, když byl Evropský den bez aut.

Připomněli jsme si svátek sv.Václava, namalovali jsme si národní strom - lípu.

Samozřejmě zbyl čas i na individuální oddych a hry dle výběru dětí.

Tolik ze života v 1. oddělení školní družiny na začátku nového školního roku.

Děti a vychovatelka ŠD 1