ŠD 4 - duben

V měsíci dubnu jsme měli opět zajímavá témata k povídání a tvoření a také plno aktivit.

První téma povolání: „čím bych chtěl/a být“ – vymalovali jsme si ve dvojici plakátky k vybraným profesím. Děti mají velké sny a budeme držet palce, ať se jim splní.

Velikonoce jsme si připomenuli hlavními symboly, koledami a vytvořením kočičích větviček ve váze.

K Mezinárodnímu dni Země jsme si vybarvili planetu Zemi s barevnými paprsky.

Projektové téma U nás na farmě bylo o domácí usyčené huse. Jednu takovou husu jsme si vytvořili a poslechli si pohádku Husopaska.

Účastnili jsme se také dvou akcí Ukliďme Česko (sbírali jsme odpadky v okolí ŠJ) a Velikonoce na zámku (soutěže pro veřejnost, donesli jsme naše výtvory na výzdobu zámku). V posledním týdnu byly čarodějnice – vystrojili jsme se do masek a s vybarvenými čarodějnicemi na špejli jsme se vydali na mini pochod do prostoru školního hřiště, kde jsme je spálili na ohni. Zasoutěžili jsme si s ostatními družinami čarodějnické disciplíny a ukončili tím pěkný den.

Družinové aktivity se konaly jak uvnitř, tak venku - opičí dráha ve ŠD, pobyty na hřištích a sportovní klání všech družin na městském stadionu.

Děti a vychovatelka ŠD 4