Homepage

Únor v ŠD 1 a ŠD 2

I v měsíci únoru nadále platí vládní opatření, která omezují účast některých ročníků na prezenční výuce, což následně souvisí i s provozem školní družiny. Z tohoto důvodu byli zařazeni do ŠD 1 žáci třídy 2. B a do ŠD 2 žáci třídy 2. A.

Snažili jsme se využívat počasí a ponejvíce trávit volný čas v přírodě. Letošní zima nám přinesla spoustu sněhu, tudíž jsme si jej s radostí užívali. Chodili jsme sáňkovat pod jídelnu, stavěli sněhuláky v parku, pozorovali otisky stop zvířat ve sněhu. Samozřejmě, že pozadu nezůstaly ani celoroční projekty, kdy jsme se seznámili s kostivalem lékařským, četli pohádku o Čarodějovi Kostivalovi, kterého jsme si následně složili z papíru a pomocí enkaustické žehličky vytvářeli čarodějné lektvary. Nenechali jsme se odradit ani zákazem sportovních aktivit a přizpůsobili si zimní soutěže do podoby hodu sněhovou koulí na cíl, do dálky a do výšky. Další venkovní aktivitou byly vycházky po městě a jeho okolí, při kterých jsme pozorovali proměny v přírodě a okolní krásy, např. při návštěvě „Šluknovské vyhlídky“. V rámci mezinárodního dne mokřadů, který připadá na 2. února, jsme se blíže seznámili s tím, co to mokřady jsou a jaký mají význam a také jsme si je výtvarně zpracovali.

 

 

Děti a vychovatelé z ŠD 1 a ŠD 2

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com