Homepage

Vánoce 2019

Vánoce jsem trávil se svojí rodinou – s mamkou, tátou a bratrem Danem. S tátou jsme zdobili stromek a dívali se na pohádky. Nejvíc se mi líbila vánoční s panem Tau. Na Štědrý večer k nám na večeři přišla babička s dědou. Večeřeli jsme rybí polévku s bramborovým salátem.

Po večeři jsem hrál na kytaru koledy, potom zazvonil zvoneček, a my jsme se šli podívat ke stromečku. Byl rozsvícený a byly pod ním dárky. Všem jsem je rozdal a potom jsme  je rozbalovali. Já jsem si šel svoje hned vyzkoušet. Složil jsem si prostorové puzzle a zahrál jsem si i nové hry na Xboxu. Dostal jsem také mikinu s nápisem Guláš, co jsem si přál.

Vánoce se mi líbily a těším se na ty další.

Tom Slavík

 

Naše první Vánoce ve Šluknově byly bez sněhu. I tak jsme si vánoční prázdniny a svátky užili. Den před Štědrým dnem jsem pomáhal s bramborovým salátem. Ráno na Štědrý den jsme zdobili stromeček. Máme kanadskou jedli, ta hezky voní. Upekli a ozdobili jsme perníčky a pověsili je na stromek. K obědu jsme měli polévku s knedlíčky. Dívali jsme se na pohádky, hráli hry a čekali na večer. Po výborné večeři jsme šli nakrmit zvířátka. Když jsme přišli domů, bylo pod stromečkem hodně dárků. Asi tu byl Ježíšek. Vánoce jsem si užil.

Navrátil Roman

 

Letošní Vánoce se povedly. Dostal jsem od Ježíška vše, co jsem si přál. Největší radost mi udělal nový mobil. Potom jsem  pod stromečkem našel  volant na hry, auto na ovládání, mikinu, batoh, monty systém. Na Vánoce za námi přišel můj bratr Tom. Druhý den jsme měli znovu Vánoce, protože přišla moje sestra Nikča i s rodinou, a tak jsme si to užili hned dvakrát.

Doufám, že příští Vánoce budeme zase všichni spolu jako letos!

Milan Čermák

 

Vánoce u nás byly skvělé! Moc jsem si je užila. Dostala jsem sice míň dárků, ale i když byly Vánoce skromné, dostala jsem takové dárky, že pro mě měly cenu zlata. Měla jsem radost i za ségru, protože dostala panenku, s kterou si hraje každý den. Samozřejmě jsem dostala i několik párů ponožek, a jak říkám: Ponožek není nikdy dost. Vánoce byly prostě úžasné.

Děkuju Ježíšku.

Viki Agnes Bendová

 

 

Vánoce byly jako každý rok velmi úžasné. Na Štědrý den jsme si dali k večeři bramborový salát s řízkem a potom jsme si šli rozdat dárky. První jsme si rozdávali doma a potom u babičky. Druhý den mě čekaly dárky u taťky. Největší radost jsem měl z nového telefonu, bot a ušanky.

Dva dny po Štědrém dni přijela první návštěva z Jičína a den na to z Prahy. S klukama jsme hráli hry a večer jsme si dlouho povídali. O Vánocích jsme ale nebyli jen doma. Udělali jsme si výlet do Teplic, kde jsme navštívili bazén. Byli jsme také v Rumburku na zimním stadionu bruslit.

Vánoce se mi líbily!

Vaněk Tomáš

 

Na Vánoce jsem se těšil už dlouho. Všechny dny v prosinci utíkaly hrozně rychle, ale když nastal Štědrý den, tak mi utíkal hrozně pomalu. Z toho čekání jsem se unavil, tak jsem šel hodinu spát. Když jsem se probudil, bylo vše již připraveno na večeři. Všichni jsme usedli ke stolu. Po výborné večeři jsem šel čekat na Ježíška. Zazvonil zvonek. To byl pro mě signál, že už u nás Ježíšek byl. A nastalo rozbalování dárků. Dostal jsem vše, co jsem si přál. Tyhle Vánoce pro mne byly tím nejkrásnějším dnem v roce.

Patrik Stanko

 

Já jsem byl na Štědrý den u táty. Tam jsme ozdobili stromeček a pak jsme koukali na pohádky. Kolem 18:00 jsme šli smažit řízky. Když už jsme je měli hotové, tak jsme šli večeřet. Potom jsem šel zapálit prskavku a mezi tím tam přišel Ježíšek. Tak jsme si rozbalili dárky a potom jsme už jen relaxovali. Druhý den jsem jel k mamce, taky jsem si rozbalil dárky.  Ze všech dárků jsem měl radost a ostatní taky. Ale nejdůležitější bylo, že jsme byli všichni spolu.

Antonín Palka

 

Přípravy na Vánoce začaly tím, že jsme koupili stromek a taky světýlka a ozdoby. Doba před Vánoci byla klidná, většinu volného času jsme trávili s rodinou. Táta donesl stromeček tři dny před Vánocemi. Mamka se mnou zdobila stromeček, táta si mezitím hrál se světýlky. Ten den jsme taky zdobili perníčky a pekli cukroví. Ráno o Vánocích se nic moc nedělo. Odpoledne jsme šli na procházku a pak rodiče začali vařit. Po večeři a rozbalování dárků jsme s rodiči šli k babičce, kde na nás čekal zbytek rodiny. Vánoce byly super. I ty perníčky… Zkrátka byly tyhle Vánoce asi normální jako u ostatních rodin.

Aneta Hodboďová

 

Vánoce u nás byly skvělé! Ke štědrovečerní večeři jsme jako každý rok měli řízek se salátem. Můj bratr zdržoval a já se nemohla dočkat dárků. Když jsme se odebrali ke stromečku, mamka zapnula foťák a mohli jsme začít rozbalovat. Mamka ode mě dostala mýdlo ve tvaru sovy, která vypadá opravdu reálně. Já jsem od ní dostala krásný fialový koberec a hodiny. Bratrovi jsem dala velký balíček čajů, protože vím, jak moc je má rád. Na oplátku jsem od něho dostala tričko a mikinu s hororovými postavami. Od babičky jsem taky dostala mikinu, kterou jsem chtěla. Všichni jsme si Vánoce užili.

Klára Víšková

 

Na Štědrý den jsme vstávali v sedm hodin, protože jsme připravovali a uklízeli. Potom jsme koukali na pohádky a šli nakrmit zvířátka. Odpoledne jsme si dali polévku - hovězí vývar. V 15:00 hodin jsme šli se sousedy do kostela na koledy. Zpívalo se tam. Potom jsme šli domů a připravovali jsme večeři. Druhý den jsme byli u babičky, tam jsme si hráli se sestřenicemi. Byla tam hrozná legrace. Po Vánocích k nám přijela návštěva z Prahy. Slavili s námi Silvestr a bylo to moc hezké. Prázdniny jsem si moc užila.

Tereza Stejskalová

 

My jsme  se na Štědrý den ráno koukali na pohádky, měli jsme takovou rodinnou pohodu. Potom jsem pomáhala mamce ještě trochu uklidit a zabalit dárky pro babičku a dědu. Před štědrovečerní večeří jsem prostřela stůl, pak přijela babička a sedli jsme si ke stolu. U stolu jsme pouštěli lodičky a rozkrajovali jablka. K večeři jsme měli řízek, vinnou klobásu a salát. Když jsme dovečeřeli, šli jsme si rozbalit dárky. Z dárků měli všichni radost. Pak jsme jeli k druhé babičce, tam byl i strejda, teta a sestřenice. Tam jsme si taky rozbalili dárky, chvíli jsme tam byli a pak jeli domů. Doma jsme si ještě užívali dárky. A byla u nás babička a spala u nás. Takhle probíhaly moje Vánoce.

Zemanová Nikola

 

Tak k nám zase po roce přišly Vánoce. Ve Šluknově se 29. listopadu rozsvítil vánoční strom, který městu daroval pan Hejhal od nás z Království. Týden před Vánocemi jsme byli v německém Budyšíně načerpat vánoční atmosféru. Babičce jsem pomáhal vykrajovat a zdobit cukroví. V neděli před Štědrým dnem jsme ráno jeli koupit kapra, kterého jsem dědovi pomáhal očistit. Babička napekla vánočky, udělala bramborový salát a uvařila rybí polévku. A nastal den „D“. Nejdříve jsme před večeří zašli do kostela v Království, kde se od 15. hodiny konal koncert, letos již po čtrnácté. Na místním hřbitově jsme zapálili svíčku za všechny, co už s námi nemohou být. Po návratu domů jsme se najedli a pak mohl přijít Ježíšek. Dostal jsem kufřík plný profi nářadí k mému ponku do dílny, knihu „Jak to funguje na Zemi“, osušku s Bořkem stavitelem a další dárky. Letošní Vánoce se mi moc líbily.

Tomáš Bořecký

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com