Říjen ŠD 1

Tento měsíc jsme si všímali přírody kolem nás. Povídali jsme si o změnách, které v přírodě přichází a celý měsíc je pozorovali. Zajímali jsme se o odlet ptáků do zimovišť, práci na zahradě, sklizeň ovoce a zeleniny, přípravu zahrad na zimu, druhům stromů a jejich listím… Sbírali jsme kaštany pro zvířátka. Poznávali stromy podle listí a plodů.

Vyráběli jsme dubové mužíčky, stromy s barevným listím.

Na začátku měsíce byl Mezinárodní den zvířat. Namalovali jsme si zvířátka a povídali si, jak můžeme pomoci, aby se zvířátka měla dobře.

Soutěžili jsme ve štafetových hrách. Připravili jsme pro děti ze ŠD 3 Sportovní odpoledne, kde se plnily různé úkoly. Na děti čekala sladká odměna a samolepky.

Připomněli jsme si 28. říjen – Den vzniku samostatného státu.

Těšili jsme se na podzimní prázdniny a ředitelské volno.

Od našich vychovatelů jsme přijali pozvání na Halloweenskou diskotéku, která se konala ve čtvrtek 31. října. Celé dopoledne jsme tančili, hráli hry a soutěžili.

Děti a vychovatelka ŠD 1