Homepage

Vědecké laborky, vědecká show

V prvním červnovém týdnu proběhla na ZŠ J. Vohradského vzdělávací akce se zaměřením na podporu přírodovědné gramotnosti.

Díky spolufinancování z projektu Místní akční plán vzdělávání II pro území SO ORP Varnsdorf a území SO ORP Rumburk měli možnost se této akce zúčastnit všichni žáci školy.

Pro děti z přípravné třídy byly připraveny hodinové laborky, na nichž se mohly prakticky seznámit s přírodovědnými zákonitostmi.

Žáci prvního až třetího ročníku již měli laborky dvouhodinové a praktických činností si vyzkoušeli ještě více. Asi s největším úspěchem se setkala možnost vlastnoručně si vyrobit sliz, který si následně mohli odnést i domů.

Pro žáky čtvrtého až devátého ročníku byla připravena vědecká show. Efektní ukázky pokusů byly doprovázeny poutavým vyprávěním a samozřejmě do jejich realizace  byli zapojeni i dobrovolníci z řad žáků.

Připojuji několik ohlasů od účastníků této akce:

Reakce na vědeckou show:

Show se mi líbila, bylo zajímavé pozorovat, že i chemie umí být zábavná. Určitě jsme se dozvěděli i nové věci a viděli mnoho zajímavých pokusů…

Celá akce se mi velmi líbila, bylo to zajímavé, pěkné a vtipné. Pán, který to předváděl, uměl všechno popsat a vysvětlit. Určitě bych to doporučila i do dalších let…

Pán tomu dodal šťávu. Známka : 1 ⃰ …

Mně se akce velmi líbila, je škoda, že to trvalo jen hodinu, dokázal bych u toho vydržet celý den, líbilo se mi, jak ten pán zapojil i žáky…

Bylo to zábavné, určitě doporučuji pro příští rok, bavilo nás to všechny.

Pán, který nás programem provázel, byl milý a byla s ním zábava, občas jsem se obávala, jak pokus dopadne, protože jsme seděli vpředu a myslela jsem, že to třeba vybuchne a tak…

Chemické představení mne nehorázně bavilo, jak pokusy, tak také jak to pán prezentoval.

Vystupování pána bylo excelentní…

Líbil se mi pokus s balónkem…

Pěkná byla příprava kapaliny, která mění barvu…, příprava instantního sněhu…

Nejvíce mne zaujal pokus s raketou, ale všechny pokusy měly své kouzlo…

V červnu jsem se se třídou zúčastnil projektu Zábavná chemie. Bylo to velice zajímavé, dělali jsme pokusy s balónky a vyráběli gel, nejvíc mne bavilo, když jsme si povídali o kyselině z citrusů a co vše dokáže, bylo to skvělé.

Reakce na laborky:

Mně se to moc líbilo, bylo to super, sliz mi vydržel doteď.

Moc mne bavilo, jak levitovalo vajíčko v barevné tekutině, moc děkuji…

Chtěla bych tam jít znovu…

Bylo to výborný a chci už být na druhém stupni, abych měla chemii alespoň hodinu týdně…

Vědecké laborky se mi líbily hned, co jsem vstoupil do místnosti, líbily se mi ty věci na lavicích, kam jsem usedl, prostě super!

Laborky byly zábavné, na další projekt se těším…

Moc se mi to líbilo, byl to nejlepší okamžik za první a druhou třídu. Ještě tam chci někdy jít. Bylo to tak krásné, že se mi o tom dokonce zdálo.

Mgr. R. Sochorová

 

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com