Homepage

Výlet do Ústí nad Labem

V úterý 5. 6. jsme se vydali na školní výlet. Jeli jsme vlakem do Děčína a z Děčína do Ústí nad Labem.

Když jsme přijeli do cíle, zamířili jsme do obchodního centra Forum. Tady jsme dostali půl hodiny rozchod a poté jsme jeli lanovkou na Větruši. Vystoupali jsme na vyhlídku a napočítali jsme více než sto schodů. Mohli jsme se z výšky podívat na město, řeku Labe i hrad Střekov. Byli jsme i v přírodním a zrcadlovém bludišti.

Posilnili jsme se svačinou a vydali se k Vaňovskému vodopádu. Cesta, dlouhá asi 4 km, vedla většinou lesem. U vodopádu někteří odpočívali, jiní vyšplhali po kamenech vzhůru a zchladili se ve studené vodě.

Potom jsme šli už jenom 1 km, dostali jsme se dolů k silnici a autobusem jsme se vrátili na náměstí. Zbylo nám ještě trochu času na nákupy. Pak už jsme se přesunuli na nádraží a vrátili se vlakem domů.

Bylo to super. Celý výlet se vydařil a moc jsme si ho všichni užili.

Za 6. B napsaly K. Kurincová a N. Szöllösi

 

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com