Homepage

Exkurze 8. B v čokoládovně

Na projektový den Náš region jsme se rozhodli poznat čokoládovnu MANA v Krásné Lípě. Domluvili jsme si návštěvu a také jsme se rozhodli, že si vyrobíme svou vlastní čokoládu. Exkurze do čokoládovny se nám povedla. Při naší výrobě jsme měli připravenou ochutnávku čokolády bílé, mléčné i hořké. Viděli jsme ruční výrobu čokolády, vyslechli jsme si, jak se taková čokoláda vyrábí a mohli jsme si nakoupit z velké nabídky čokoládové bonbóny nebo čokoládu v čokokrámku. Po exkurzi jsme v Rumburku ještě navštívili Legiovlak. Vlak měl sedm vagonů, které jsme prošli s průvodcem. V každém z vagonů byla nainstalována výstava panelů a trojrozměrných předmětů, které přibližují život a boj čs. legionářů na Transsibiřské magistrále.

Mgr. J. Rostová

 

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com