Homepage

Šifra mistra Poustevníka

Dne 3. 5. 2018 jsme se zúčastnili soutěže Duha v Dolní Poustevně.

Čekalo na nás sedm stanovišť. Všechny úkoly byly na logické přemýšlení. Nejjednodušší pro nás bylo přerovnat hanojské věže, většina z nás tuhle legraci viděla poprvé, ale zvládli jsme to za poměrně krátký čas. Druhým úkolem byla hádanka. RÁNO TO CHODÍ PO ČTYŘECH, ODPOLEDNE PO DVOU A VEČER PO TŘECH. CO JE TO? Nevíte? My jsme přemýšleli delší dobu, nakonec Marušku Bolíkovou napadlo, že by to mohl být člověk. Měla pravdu. Za logické číselné řady jsme nezískali žádné body, bylo to těžké. Na dalším stanovišti jsme se rozdělili na dva týmy a každý tým dostal rébus, který se skládal ze šesti  kousků, a ty jsme měli poskládat do kruhu a druhý do čtverce. Čtverec jsme nezvládli. Říkali jsme si, že nic horšího  pro nás nemohli připravit. Po této z poloviny úspěšné disciplíně jsme se dostali na stanoviště, kde jsme si měli pohrát se sirkami. Opět dva úkoly. Matematický příklad jsme měli vyřešit správně pouze dvěma tahy sirkami, nepodařilo se nám to. Druhý úkol byl jednodušší. Z určitého počtu sirek jsme měli udělat čtyři stejně velké čtverce. Bohužel ani toto se nám nepodařilo. Když jsme došli k poslednímu stanovišti, zdálo se nám to velice jednoduché. Z geometrických tvarů jsme měli sestavit labuť. Časový limit vypršel a náš výsledek labuti podobný nebyl. Vše bylo na čas, který jsme na některých disciplínách ušetřili, a ten se nám započetl k našim výsledkům. Představte si, my jsme získali PRVNÍ místo. Vážně jsme to nečekali a radost byla obrovská. Domů jsme se vraceli s velmi dobrou náladou.

Gratulujeme ke krásnému umístění a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Sabina Siváková

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com