Homepage

ZŠ Šluknov uspěla v kvalifikaci Jr. NBA

Co to je Jr. NBA? Jedná se o jedinečný projekt pro děti ve věku 10-11 let,
které mají šanci alespoň na jednu sezónu zažít pocity těch nejlepších basketbalových hráčů klubů NBA. Basketbalový turnaj kopírující herní systém NBA má za úkol propagovat basketbal po celé České republice.

Každá škola zúčastněná v projektu, respektive tým, reprezentují jeden z 30 týmů NBA, který jim je přidělen na základě draftu. Projekt je ve stejné podobě realizován po celém světě a NBA se na organizaci aktivně podílí.

Letošní školní rok se do soutěže přihlásilo 80 škol, které byly dle lokální příslušnosti rozděleny do 6 divizí. Naše škola spadala do Divize A – Severní Čechy. 

„Naši“ skupinu, která se hrála ve Varnsdorfu, se kromě naší školy zúčastnily ZŠ Edisonova Varnsdorf, ZŠ Krásná Lípa a ZŠ U Nemocnice Rumburk. Hrálo se každý s každým a postupový klíč byl jasný – školy na prvním a druhém místě postoupí do krajského finále.

Naše škola dokázala všechny zápasy vyhrát, a tudíž do krajského finále postupuje z prvního místa!

Musím poděkovat dětem za maximální nasazení, soudržnost, ochotu bojovat o každý míč a fair play jednání.

Dále je třeba poděkovat Schrödingerovu institutu za uspořádání tohoto kvalifikačního kola, neboť vše proběhlo v příjemné sportovní atmosféře bez zbytečných hádek a jiných komplikací.

 

Více informací o Jr. NBA na webových stránkách http://www.jrnbaleague.cz/

Jan Švarc

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com