Homepage

Tradiční jarní výstup ŠD na Tolštejn a Jedlovou

Tak jako tomu bylo první jarní sobotu v loňském roce, tak i letos, již podruhé, jsme se s naší družinou vydali přivítat jaro výšlapem na zříceninu hradu Tolštejn a rozhlednu Jedlovou.

 

Oproti předešlému roku byla letos cesta stále pokryta sněhem a po jaru, téměř ani vidu, ani slechu. Nicméně nikoho ze zúčastněných tato skutečnost neodradila od pěkného zážitku z příjemné procházky na čerstvém vzduchu a krásném rozhledu do okolní krajiny z obou výškových bodů.

 

Na Tolštejně na nás čekalo překvapení v podobě nově opravené lávky a ochozu na nejvyšším rozhledovém místě. Rozhlednu Jedlovou jsme letos zdolat nemohli a to z důvodu namrzlých schodů, kdy nám obsluhou nebyl výstup doporučen. My si náladu ale zkazit nenechali a posilnili se na zpáteční cestu dobrotami od maminek a také z kulinářského umění z místní restaurace.

 

Vyvětráni, příjemně unaveni a hlavně plni nezapomenutelných zážitků jsme se vlakem vrátili k našim rodičům a už teď se těšíme na příští rok, až opět budeme první jarní sobotu zdolávat tento cíl.

 

 

 

Děti z ŠD, Martina Šimonková a Tomáš Rozvoral

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com