Homepage

ŠD1 – Pohádkové putování

Jarní období jsme zahájili s postavou vodníka. Povídali jsme si o povaze vodníků. Poslechli jsme si pohádku o vodníku Čepečkovi. V ranní družině jsme se podívali na film „Jak utopit doktora Mráčka aneb konec vodníků v Čechách“.

Opět jsme tvořili a malovali. Vznikly portréty vodníků, kterým jsme vymysleli jména. Ozdobili jsme vodníkům hrnečky na dušičky. Z ruliček od toaletního papíru jsme vyrobili žáby – kamarádky z rybníka. Malovali jsme bublinami kapku vody.

Zahráli jsme si postřehovou hru. Hledali jsme ukryté kartičky v družině. Procvičili jsme si matematiku při sčítání bodů na kartičkách.

Hledali jsme i odpověď na hádanku: „Do čeho se nedá vyvrtat díra?“.

Sečetli jsme body a nalepili postavičky vodníků do pohádkového poháru.

 

S kým se potkáme v dubnu? Čekají nás divoké čarodějnice.

 

Martina Šimonková

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com