Homepage

ŠD1 – Pohádkové putování

Tento měsíc jsme si hráli na prince a princezny. Postavičky z pohádek nejznámější. Povídali jsme si o pohádkách - vyjmenovali jsme mnoho názvů pohádek o princeznách a princích, které známe.

Pustili jsme se do malování zámku nebo hradu. Jednotlivé kameny zdí jsme tiskali kostičkou z lega. Vyrobili jsme portréty z barevných papírů. Jaká by to byla pohádka, kdyby princ nebojoval o princeznu s drakem… Tak jsme si draky vyrobili, aby byli princové stateční.

Zahráli jsme si se ŠD 2 stopovanou. Průvodci úkolů byly pohádkové postavy, které nám nachystaly záludné úkoly. U vodníka jsme zpívali, u rytíře jsme dělali dřepy, s trpaslíky jsme putovali zapojeni do řetězu, vílám jsme předvedli taneček, s čerty jsme se šklebili a blekotali, vyzkoušeli jsme si obří stezku a mnoho dalších úkolů. Po splnění všech úkolů na nás čekal sladký poklad.

Na chvíli jsme se změnili na princezny a prince. Poznáte nás?

 

Hádanka na tento měsíc zněla: „Lítá, lítá, křídel nemá. Co je to?

A máme tu další sčítání bodů a plnění pohádkového poháru.

 

Která postava nás čeká v březnu? Podíváme se pod vodní hladinu na vodníka.

 

Martina Šimonková

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com