Homepage

Přespávanda 7. B

Z pátku 26. na 27. 1. proběhla v malé tělocvičně naší školy přespávanda sedmáků.

V podvečerních hodinách jsme si jako zkušení kuchaři uvařili ve školní kuchyňce výtečné pokrmy. Velký úspěch sklidily růžové palačinky se šlehačkou, ty klasické se nám tolik nepovedly, ale brali jsme to jako nácvik na hodinu vaření. Chuťovky z listového těsta jsme sice pěkně připekli, ale zjistili jsme, že nám tak vlastně chutnají mnohem víc. Ti, co se báli ochutnat, měli naštěstí jídlo z domova.        

Během vaření jsme hráli hru na vesmírnou loď, 6 posledních přeživších bylo postupně obětováno, zachránil se ten, který byl nejvýřečnější a který dokázal nejlépe prodat své schopnosti. Vyhrála lékařka Verča, které uvolnil místo vědec David.               

Po večeři jsme se vydali s plnými břichy do velké tělocvičny, kde nás čekal fotbal, vybíjená a přehazovaná. Pokoušeli jsme se dokonce i o volejbal, nohejbal a basketbal. Někteří zkoušeli přemety, stojky, salta apod.                                                          

Zhruba o půlnoci jsme se odebrali do malé tělocvičny, kde jsme si rozložili spací pytle. I zde jsme si zahráli pár míčových her, ale v půl druhé už museli všichni zalézt.                                                                                                                                              

Ve dvě hodiny ráno, už byla paní učitelka tak ospalá, že zhasla. Šlo se spát. Poslední hlas utichl po třetí hodině ranní.

Ráno se vstávalo kolem osmé hodiny. Jelikož jsme stihli po sobě rychle uklidit a sbalit se, zahráli jsme si ještě krátce fotbal. Odvážní dojedli zbytky od večeře.Nevyspalí a zmožení sportem jsme se v devět hodin ráno rozutekli domů.

Mgr. Kateřina Tejnorová, tř. uč.

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com