Homepage

Tvořivá angličtina v 5. C

V rámci výuky anglického jazyka (téma „My town“), jsme si s žáky vybudovali naše vlastní, malé městečko v aule školy. Nacházely se tu nejen všemožné budovy, ale i ulice a křižovatky, a to vše si žáci sami vytvořili. Naším cílem bylo naučit se navést spolužáka ke správné budově za pomoci slovíček určujících směr (turn left, turn right …). Na závěr našeho procvičování si žáci mohli vyzkoušet projít město poslepu. Byla by škoda město bourat po pár hodinách užívání, podělili jsme se o něj tedy i s dalšími třídami 5. ročníku.

Věříme, že díky této názorné výuce jsme si tuto důležitou dovednost dobře osvojili a až se setkáme s nějakým skutečným zbloudilým zahraničním turistou, rozhodně ho nenecháme na holičkách.

E. Chadimová

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com