Homepage

ŠD1 – Pohádkové putování

Kdo jsou trpaslíci? Jsou to malí, silní a šikovní mužíčci, kteří tvrdě pracují v podzemí, kde dolují zlato, stříbro, drahé kamení, ale také uhlí a jiné suroviny. Už si trpaslíky nepopleteme se skřítky.

Povídali jsme si o pohádce „Sněhurka a sedm trpaslíků“. Podívali jsme se na pohádku „Ať žijí duchové“, kde se to trpaslíky jen hemží.

Vyrobili jsme si masky trpaslíků. Vybarvovali jsme omalovánky. Z ruliček od toaletního papíru jsme vyrobili krásné trpaslíky.

Abychom jen netvořili, tak jsme navštívili velkou tělocvičnu. Zde jsme za pomoci trpaslíků z ŠD 2 přemisťovali poklady z jedné strany štoly na druhou. Trpaslíci dostali velkou pochvalu za práci s medicimbaly, které nám nahradily poklady. V parku jsme trpaslíkům postavili domečky.

Hádanka na tento měsíc zněla: „Uvnitř je teplo, venku je zima. Co je to?

Pohádkový pohár se nám pěkně plní body.

 

Blíží se čas karnevalů. Blíže se tedy seznámíme s postavami princezen a princů.

 

Martina Šimonková

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com