Homepage

Poslední předvánoční den v 9. A aneb Jak to žilo v čajovně U Tří koček

Když jste deváťáci, tak se na ty menší žáky díváte už tak trochu shovívavě, něco jako: „Hele, běhá tu něco malého, tak musím dávat bacha, abych tomu neublížil.“ Ale nějaké velké bratření moc nenastává, protože takový deváťák má pochopitelně úplně jiné starosti, než to, co zajímá ty malé špunty.

Takže nadchnout ho, aby svůj volný čas, trávil přípravou akce pro menší děti, není někdy úplně tak snadné. O to víc mě potěšilo, že se 9. A  pro plán besídky, společné se čtvrťáky, nadchla poměrně rychle.

No, nadchla – někteří chlapci měli v očích stále určité obavy, jakože, co si s těmi prcky máme povídat?, ale nijak výrazně neprotestovali ani oni.

Velkou motivací pak pro všechny byla vyhlídka, že se po delší době zase setkají s paní učitelkou Syrochmanovou, svou oblíbenou třídní z 1. stupně.

Takže bylo rozhodnuto, poslední den před Vánoci prožijeme se 4. B  a připravíme pro ně takové malé vánoční tvoření. A aby byla atmosféra dokonalá (protože v 9. A je řada skutečných gurmánů), nesměla chybět ani možnost občerstvení. A tak jsme otevřeli skutečnou ČAJOVNU. A protože obsluhy se ujala samá hezká děvčata, název pro naši čajovnu se nabídl sám. U Tří koček.

Ráno jsme ještě rychle zkontrolovali, zda máme vše připraveno na tvoření. Voda na výborný čaj už se také vařila, na miskách vonělo cukroví a návštěva už byla slyšet za dveřmi.

Za chvíli už tu vládl čilý ruch. Někteří tvořili vánoční ozdoby, jiní s Jindrou absolvovali prohlídku po naší třídě spojenou s povídáním o tom, jaké to je v deváté třídě, a další popíjeli výborný čaj a ochutnávali dobroty v naší čajovně.

A protože atmosféra byla více než skvělá, brzy do naší čajovny  zavítaly i další návštěvy. A tak jste tu mohli zahlédnout třeba paní ředitelku a obě paní zástupkyně, jak ochutnávají ovocný čaj, pány učitele Matějku a Vyšohlída, kteří kromě čaje neodolali ani výbornému cukroví, a pravidelně k nám vždy alespoň na chvilku přišla i paní Chadimová, aby se u nás občerstvila po náročném programu, který měla na starost v tělocvičně.

Zvědavě sem nakukovali i žáci z jiných ročníků, a tak jsme nakonec do naší čajovny pozvali i spolužáky z 9. B.  A pak už jsme jen povídali, tvořili, hráli na hudební nástroje, jedli, popíjeli voňavý čaj a užívali si tu skvělou atmosféru, kterou přináší právě ten úžasný vánoční čas. Protože to pravé kouzlo Vánoc přichází tehdy, když si najdeme čas být doopravdy spolu a když si ty chvíle dokážeme vychutnat.

Pro ty, co nestihli zajít, alespoň pár fotografií, i když tu atmosféru stejně dokonale nezachytí.

A.Müllerová

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com