ŠD1 – prosinec

A je tu dětmi milovaný prosinec a netrpělivě očekávané Vánoce.

V tuto dobu si připomínáme tradice a zvyky. Natrhali jsme si Barborky. Připomněli jsme si advent a jeho čtyři svíce. Vyzkoušeli jsme novou techniku – malování kartičkami. Vyráběli jsme koláže Ježíška. Skládali jsme puzzle, luštili jsme vánoční křížovky. Vyrobili jsme svícny z CD pro rodiče, nachystali jsme přáníčka.

Mezinárodní den hor jsme si přiblížili povídáním. Namalovali jsme si vodovými barvami pohled z okna na vysoké hory.

Dál, výš, rychleji… a vánoční rekordyáda. Plnili jsme úkoly s vánoční tématikou. Hráli jsme v tělocvičně hry na Santy a Ježíšky, Mrazíka.

Poznávací procházky Šluknovem nás zavedly do uliček našeho města. Poslední procházka v tomto roce byla sváteční – toulali jsme se zasněženou krajinou k Pivovarskému rybníku, kde jsme ze sněhu stavěli sněhuláky.

Před Vánoci nás navštívil Ježíšek a donesl nám nové hry a výtvarný materiál na naše tvoření.

Splnili jsme vše, co jsme si naplánovali a nyní hurá na vánoční prázdniny.

Všem přejeme krásné Vánoce, plné pohody.

Hodně, zdraví a štěstí v novém roce 2018.

Děti a vychovatelka ŠD1