Homepage

O koňské hlavě - divadlo

V rámci rozvíjení literární výchovy a čtenářství nacvičilo sedm žáků z devátých ročníků pro své mladší spolužáky – páťáky, krátkou dramatizaci lidové pohádky O koňské hlavě, kterou jim pak v prvním prosincovém týdnu úspěšně sehráli.

Cílem bylo nejen rozvíjení literární výchovy, ale také budování vztahů mezi staršími a mladšími žáky naší školy. Vzhledem k tomu, že tato akce nebyla první, a rozhodně ani poslední, doufáme, že naši budoucí šesťáci rozhodně nebudou mít žádné obavy z přechodu na druhý stupeň základní školy.

Žákům devátých ročníků pak děkuji za čas, který věnovali nácviku a za nadšení, s kterým se do akce pro mladší spolužáky pouštěli.

V pohádce účinkovali: Kateřina Beláková, Kristýna Gallová, Julie Líbalová, Jakub Gall, Eliška Dudová, Tereza Michalíčková a Marek Dibelka.

Zájemci mohou toto upravené představení zhlédnout v rámci Dne otevřených dveří na naší škole.

Mgr. Alena Müllerová

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com