Výchovný koncert

Dne 15. listopadu, ve středu, se od čtvrt na jednu konal výchovný kytarový koncert pro Základní školu ve Šluknově.

Koncert se odehrával ve šluknovském zámku. Vystupovali zde dva známí kytaristé. Jejich duo se jmenuje Siempre Nuova a jsou to Matěj Freml a Patrik Vacík. Koncert trval asi 45 minut a byl velice hezký. Cením si snahy kytaristů, a musím říct, že se jim to velice povedlo.

Poznala jsem nový styl hudby, o kterém jsem ještě neslyšela, a dozvěděla se nové informace o kytarách. Doufám, že příště bude znovu něco podobného.

Sabina Vítová, 8. B

Výchovný koncert

Ve středu 15. listopadu jsme byli se školou na výchovném koncertu na zámku. Na koncertě hrálo kytarové duo světoznámých kytaristů Siempre Nuovo, ve kterém hrají Matěj Freml a Patrik Vacík. Hráli klasickou hudbu z různých století. Některé skladby hráli na repliky starých kytar, ale také i na klasické dnešní. Na to, že jsou to světoznámí kytaristé, tak jsme za koncert platili pouhých třicet korun.

Na koncertě jsme byli spolu se sedmými a osmými ročníky.

I když hraju klasiku na kytaru už skoro šest let, nedokázal jsem si představit, že vydržím poslouchat hodinu klasickou hudbu, ale uteklo to jako voda, a bylo to úžasné.

Marek Dibelka, 9. B

Ohlasy na výchovný koncert dua Siempre Nuevo, který pro žáky ZŠ uspořádal KPVH

...když koncert začal, tak jsem si myslel, že se budu nudit. Ale po první skladbě mě začal koncert zajímat.

David

...za mne to bylo opravdu nádherný, moc se jim to povedlo. Dali do toho hodně úsilí.

Simona

...koncert se mi docela líbil a těším se na další.

Jana

...i když neposlouchám takovou hudbu, tak to nebylo špatný.

Marcel

...koncert se mi líbil, není to sice hudba, kterou bych poslouchala každodenně, ale bylo to hezké a zajímavé. Něco nového.

Adéla

...Líbilo se mi to, bylo to hezké a ráda bych, aby těch výchovných koncertů bylo víc.

Kristýna

...Bylo to krásný, oba dva kytaristé krásně hráli, bohužel já nejsem „koncertní“ typ, tak jsem se ke konci trochu nudila.

Eliška

...byl to takový relax při krásné hudbě, mně osobně se to moc líbilo a oceňuji je. Odpočinula jsem si a poslouchala.

Eliška

...bylo to moc hezké hudební představení, které ale podle mne bylo docela krátké. Vše, co hráli, bylo moc hezké, zajímavé. Všechny třídy to bavilo, až na pár jedinců, kteří nás tam docela rušili.

Fanda

...i když jsem si myslel, že to bude nuda, tak to bylo výborné a takové akční. Podle mne nejsem sám, komu se to líbilo.

Jakub

Moc na takovéhle koncerty nejsem, takže mě to nezaujalo, ale ostatním se to moc líbilo. Byla to zajímavá zkušenost.

Natálie

Podle mne to bylo zajímavé a hezké, příjemně se to poslouchalo.

Julie

… a na závěr ještě několik originálních komentářů:-)

...hráli tak rychle a skvěle, že nám doslova padala čelist nad tím, jak krásně hrají.

Vítek

...hráli velmi hezky, až na ty hrozné židle, ze kterých mě bolí záda ještě teď.

Antonín

...vždy, když dohráli nějakou skladbu, tak jsme zatleskali, abychom vypadali jako slušní lidé.

Nikola

...mě se to celkově líbilo, hlavně, že jsem mohla vytáhnout šaty, který jinak asi nikdy nepoužiju.

Hana

Z slohových prací žáků osmých a devátých ročníků Výchovný koncert (zpráva) sestavila

A. Müllerová