Homepage

Říjen v ŠD 2

Ani jsme se nenadáli a druhý měsíc školního roku je za námi. Čím to je, že nám to tak rychle utíká? Asi tím, že se pořád něco děje.

 

Podzim je již v plném proudu a naše tvoření a témata nemohou být tedy v jiném duchu. Povídali jsme si o sklizni ovoce a zeleniny, přípravách zahrad a zvířátek na zimu. Připomenut byl také Mezinárodní den zvířat, který připadá na 4. října.

 

Pokračovali jsme v již tradičních, středečních vycházkách po okolí. Naše expedice zamířily například na hřiště do Království u pana Houdka, kdy jsme si cestou ukázali šluknovské podniky.  Vycházka do Hraběcího byla zakončena na nově upraveném hřišti v Budišínské ulici. Týden ve znamení „babího léta“ nás vylákal na cyklostezku do Rožan, kterou jsme vyzdobili krásnými obrázky na asfaltu.

 

Kocour Hubert zavítal do Asie, kde jeho cílovým státem byla Čína. O Halloweenu jsme den strávili se „zombíkem“, za kterého se převlékl pan vychovatel a připravil pro nás halloweenské tvoření. Samozřejmě, že nebyl opomenut vznik samostatného českého státu, kdy naše republika oslavila 99. narozeniny. A abychom nezapomněli, tak v sobotu 21. října jsme se vypravili na společný výlet, jehož cílem byla rozhledna Dymník a Kamenný strom života.

 

Tomáš Rozvoral a děti z ŠD 2

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com