Homepage

Poslední letošní „projektová“ exkurze

Deset žáků z druhého stupně se dne 10. června vypravilo na poslední exkurzi pořádanou v rámci projektu Podpora přírodovědného vzdělávání. První naší zastávkou byla návštěva obory ve Skalici u České Lípy. Zde nám majitel pan Tatarkovič  poutavě povyprávěl mnoho zajímavého o jelenech a daňcích, které v oboře chová.

Autobusem jsme kousek popojeli a společně s pracovníkem Lesů Česká Lípa jsme prošli malým lesním okruhem kolem Špičáku. Prohlédli jsme si lesnické mapy a dozvěděli jsme se, co z nich lze vyčíst. Poznali jsme, jak se lesníci starají o les, a že není vůbec jednoduché vypěstovat třeba jedle.

Před cestou zpět jsme se ještě posilnili dobrým obědem a pak nás už čekal návrat zpět domů. Děkujeme vyučujícím lesnické školy za příjemnou a poučnou exkurzi.

Účastníci exkurze a Mgr. L. Steklá

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com