Homepage

Exkurze do Tiských stěn

Ve středu 27. 5. jsme jeli na exkurzi do Tiských stěn. Tam jsme prošli celý okruh. Líbily se nám vyhlídky do okolí. Také jsme cestou prolézali různými škvírami a puklinami ve stěnách.  Byli jsme v místě, kde se točila pohádka Třetí princ. Všichni byli spokojeni, Eliška dokonce překonala strach z úzkých prostor.

Když jsme se vrátili na začátek cesty, zjistili jsme, že nám na parkovišti někdo naboural autobus. Já a mé kamarádky jsme se lekly. Přijely pro nás ale dva mikrobusy a mohli jsme pokračovat na Děčínský Sněžník. Tam jsme po schodech vystoupali na rozhlednu. Viděli jsme celý Děčín i mnoho kopců v dalekém okolí, které jsme je určovali podle tabulí s popisky. Na rozhledně foukal studený vítr, ale výhled za to stál.

Před cestou domů jsme se ještě posilnili obědem v místní restauraci. Výletu se zúčastnilo 10 žáků z naší školy, žáci z okolních škol a z Lesnické školy ve Šluknově. Celý den byl moc pěkný a všichni jsme si ho užili. Děkujeme SLŠ, že jsme mohli navštívit taková zajímavá místa.

Klárka, Hanka, Anička a další účastníci exkurze + L. Steklá

                                      

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com