Homepage

Další akce ve spolupráci s lesnickou školou

V květnu proběhly další akce, které našim žákům připravila SLŠ v rámci projektu Podpory přírodovědného vzdělávání.

Ve dnech 8. a 9. května jsme byli přizvání k účasti v soutěži Zlatá srnčí trofej. Akce se zúčastnilo 7 našich žáků. Problematika myslivosti byla pro řadu z nich zatím docela vzdálená. Není až tak jednoduché odpovědět na řadu testových otázek, mluvit mysliveckou latinou, poznat různé druhy parohů či rasy loveckých psů. Celá soutěž ale byla uspořádána nejen pro porovnání znalostí účastníků, nýbrž především jako možnost získat nové znalosti. A tak vyhráli všichni, kteří se zúčastnili.

Dne 23. května proběhl v arboretu v Kunraticích projektový den. Žáci zde hledali odpovědi na různé otázky o dřevinách, vyzkoušeli si střelbu z luku či ze vzduchovky, shlédli komentovanou přehlídku sov a dravců a ještě se posilnili vlastnoručně opečeným špekáčkem. Počasí nám přálo a v arboretu bylo opravdu krásně. Není tedy divu, že děti odjížděly z akce velmi spokojeny. Překvapilo je, že je arboretum dost rozlehlé. Poznaly nejen nové druhy dřevin, ale i nové kamarády z okolních škol. Všichni účastníci se nakonec shodli, že by si podobné odpoledne klidně rádi zopakovali.

Za dobře připravený program na obou akcích patří poděkování učitelům lesnické školy.

Mgr. Lenka Steklá

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com