Homepage

Výlet na vyhlídky v okolí Jetřichovic

 

I třetí exkurze uskutečněná v rámci projektu Podpora přírodovědného vzdělávání byla již tradičně velmi vydařená. Trasa vedla krásnou přírodou Národního parku České Švýcarsko, akce byla velmi dobře organizačně zajištěna SLŠ Šluknov a dokonce i počasí bylo nejspíš předem objednané. A tak sportovní výkon (pro někoho možná trochu náročnější), byl nakonec odměněn v podobě dalekých výhledů do krajiny a všichni účastníci si odnesli z exkurze příjemné zážitky.

 Mgr. Lenka Steklá

 

Dne 24. 3. jsem se zúčastnila exkurze do NP České Švýcarsko. Jako minule jsme se sešli v 8.20 před budovou školy a vyrazili autobusem do Jetřichovic.

Tam jsme vystoupili a pokračovali na Mariinu vyhlídku. Byl to teda kopec, ale na konec jsme ho všichni zdolali. Nahoře jsme se porozhlédli, ukázali a pojmenovali kopce a vyhlídky před námi a dále jsme pokračovali na Vilemíninu vyhlídku.

Ta už byla trochu těžší na vyšlápnutí, protože na cestě byly kameny a dost to klouzalo. Ale opět jsme to všichni zvládli. Nahoře jsme dostali pracovní listy s otázkami a snažili jsme se je ve skupinkách po 4 až 5 žácích vyplnit.

Když jsme měli práci hotovou, rozhodli jsme se, že se půjdeme podívat ještě na Rudolfův kámen. Nešli jsme nahoru, ale jen pod něj, protože už nebylo moc času. Udělali jsme si tedy takové kolečko a došli jsme zpátky k autobusu. Krajina byla nádherná a i počasí se nám vydařilo.

Dole na nás čekal autobus a jeli jsme do Krásné Lípy na výborný oběd. Po takovém výletě nám pěkně vytrávilo a oběd nám všem moc chutnal. Když jsme oběd dojedli, tak jsme vyrazili domů.

Výlet se mi moc líbil a těším se na další.

 

Saša Kolářová, 8. B

 

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com