Homepage

Exkurze: Vlastivědné muzeum v České Lípě

Ve čtvrtek 26. 2. mohlo 12 žáků z naší školy navštívit Vlastivědné muzeum v České Lípě. Tuto exkurzi          pro nás připravila SLŠ v rámci projektu Podpora přírodovědného vzdělávání. Celá akce byla velmi dobře organizačně zajištěna, jak ze strany pořádající SLŠ, tak pracovníků muzea – všem jim moc děkujeme.

A ještě jeden tip pro vás: Vlastivědné muzeum v České Lípě s řadou kvalitně upravených expozic určitě stojí za návštěvu.

Mgr. L. Steklá

 

V osm hodin ráno přijel před naši školu autobus a my jsme se vydali do Vlastivědného muzea v České Lípě. Trvalo nám přes hodinu, než jsme dojeli do České Lípy, kde jsme vystoupili a vydali jsme se k muzeu. Muzeum vypadalo velice dobře a to díky tomu, že se nachází v klášteře.

Když jsme vešli dovnitř, chvilku jsme čekali a později jsme se rozdělili na dvě skupiny. První skupina se skládala ze žáků SLŠ a v té druhé jsme byli my a žáci ze ZŠ Chřibská. Naše skupina se později vydala           do místností věnovaných cizokrajným, terarijním i našim živočichům. Díky průvodcům muzea jsme se dozvěděli hodně informací o zvířatech, která zde byla vystavena. Pak jsme dostali pracovní listy, informace jsme hledali v prostorách muzea. Díky tomu jsme také dostali čas si exponáty dobře prohlédnout a třeba i vyfotit. Když jsme všichni odpověděli na otázky, společně jsme si řekli správné odpovědi. Nakonec jsme si mohli vzít do ruky hada. Poté jsme šli do druhé části muzea a opět jsme dostali pracovní list (například jsme poznávali siluety a stopy zvířat). Po dobrém obědě v Klášterní restauraci nás čekala ještě velice zajímavá přednáška o myslivosti s ukázkou historických zbraní. To byla poslední část našeho programu a po ní jsme již zamířili autobusem domů.

Myslím, že se výlet všem velice líbil.

Vítek Baroch, 8. B

 

Exkurze se mi moc líbila. Viděla jsem tam živočichy, o kterých jsem ani nevěděla, že existují. V ruce jsem držela hroznýše královského! Průvodci byli milí, muzeum samo o sobě moc zajímavé.

Terka Šulcová, 8. A

Exkurze byla moc pěkná, hodně jsme se tam dozvěděli a také atmosféra byla příjemná. Pracovní listy byly zábavné a též poučné. Měli tam krásné exponáty i živá zvířata. Vše jsme si nejen prohlíželi, ale měli jsme možnost vzít si do ruky živého hada. Celý den byl velmi povedený a užili jsme si to tam.

Martin Číž a Jakub Vlk, 7. A

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com