Homepage

Třída 1.A

Školní výlet prvního ročníku a PT
27. Červen 2016

Školní výlet prvního ročníku a PT

V pondělí 21. 6. se žáci prvních tříd a PT zúčastnili školního výletu. Ráno jsme se všichni sešli na vlakovém nádraží a odjeli jsme vlakem do Rumburku. Naším cílem byl Dymník. Cestou jsme pozorovali měnící se jarní krajinu v letní. Děti vystoupaly na rozhlednu a podívaly se do okolí. I přes nepřízeň počasí se nám výlet vydařil.

                                                                                   Učitelky 1. tříd a PT

více zde
Projekt Náš region
27. Červen 2016

Projekt Náš region

V rámci projektu Náš region se žáci 1. ročníku seznámili s historickými budovami Šluknova. Povídali si o historii šluknovského zámku a byla jim přečtena pověst Bílá paní.  Na vycházce si žáci všechny významné budovy prohlédli a po návratu do školy je namalovali. Celý den se všem velice líbil.

                                                                                                                         žáci a učitelky 1. ročníku a PT

více zde
Městská policie v 1. ročníku
27. Červen 2016

Městská policie v 1. ročníku

Blíží se nám prázdniny, a proto jsme si do školy pozvali strážníky Městské policie Šluknov.

Strážníci si pro děti připravili zajímavé povídání o bezpečnosti a chování v dopravních situacích a při jízdě na kole. Promítli nám krátké prezentace, kde děti viděly povinné vybavení kola. Na závěr dostali všichni žáci drobnou odměnu. Velice strážníkům děkujeme a těšíme se na další setkání.

                                                                                                                             žáci a učitelky 1. ročníku a PT

více zde
Návštěva knihovny
27. Červen 2016

Návštěva knihovny

Dne 31. 5. 2016 žáci 1. ročníku navštívili městskou knihovnu. Seznámili se s provozem knihovny a prohlédli si některé knihy.

Chtěli bychom poděkovat paní knihovnici za pěknou prohlídku knihovny.

                                                                                                                                     žáci a učitelky 1. ročníku

více zde
Páťáci prvňákům ke Dni dětí
3. Červen 2016

Páťáci prvňákům ke Dni dětí

Dne 1. června vyrobili žáci V. B dětem z I. A PEXESO. Měli právě dvouhodinovku pracovních činností, tak se dali do práce. Všichni pracovali s chutí a výtečnými nápady, jak vytvořit ty správné dvojice. A hlavně dva naprosto stejné obrázky, aby se dobře hrálo. Z fotografií je vidět, jak se jim dařilo.

D. Halamková, J. Eichlerová, J. Schneiderová

více zde
Přespávanda na malé škole
25. Květen 2016

Přespávanda na malé škole

Před koncem školního roku si žáci 5. ročníku připravili přespávandu pro malé prvňáčky. V pátek 20. 5. v 17. 00 hod. jsme se sešli před malou školou, ubytovali jsme se, a potom vyrazili na stopovanou. Cestou jsme plnili připravené úkoly a podle šipek hledali poklad. Po návratu ke škole začalo opékání buřtů a soutěžení. Zábava pokračovala i po návratu do školy, dále jsme si užívali her v tělocvičně. Unavení, ale spokojení jsme si hezky vyčistili zoubky a hup do spacáků. Ráno jsme se nasnídali a už jsme čekali na rodiče. Celá akce se nám moc líbila a velice děkujeme žákům i p. uč. Ganišinové za přípravu krásné akce.

                                                                                                                  žáci 1. ročníku a p. uč. Schneiderová

Majáles
18. Květen 2016

Majáles

Dne 29. dubna se předškoláci spolu s žáky z prvních tříd zúčastnili jarního průvodu, stavění májky a soutěží v zámeckém parku. Slunečné počasí přispělo k vydaření celé akce. Akce se nám moc líbila. Tímto bychom chtěli všichni poděkovat Střední lesnické škole a Střední odborné škole sociální Šluknov za udržování tradic.

p. uč. Jana Kvapilová, Jana Schneiderová, Jana Vomelová, Radka Kotuličová

více zde
Exkurze - Konírna
18. Květen 2016

Exkurze - Konírna

V úterý 10. 5. 2016 se uskutečnila pro žáky prvního ročníku a dětí z přípravné třídy v rámci výuky exkurze do Konírny. Děti byly seznámeny s chovatelstvím koní a s jejich ustájením. Měly možnost nakrmit a pohladit si toto ušlechtilé zvíře a poznaly jaký je režim dne sportovního a rekreačního koně. Ve stájích zahlédly děti i vlaštovky, které se pomalu z volné přírody vytrácejí.

Touto cestou bychom chtěli všichni poděkovat paní Pucholtové, majitelce stájí, za umožnění vstupu do objektu hospodářského stavení. Také děkujeme manželům Votrubovým za zpřístupnění terasy restaurace a otevření restaurace mimo pracovní dobu. Děti tento čas využily k menšímu občerstvení a oddychu.

                                               p. uč. Jana Kvapilová, Jana Schneiderová, Jana Vomelová, Radka Kotuličová

 

více zde
18. Květen 2016

Den Země

Ve středu 20. 4. 2016 se žáci 1. ročníku a přípravné třídy byli podívat v Kunraticích na arboretum. Cestou do Kunratic žáci pozorovali změny v přírodě (rozkvetlé stromy a jarní květiny). Studenti lesnické školy připravili dříví na opečení buřtů a po celou dobu nám pomáhali s udržováním ohně. Děti se nejvíce těšily na ukázku výcviku dravců. Cvičitelka zapojila do ukázky i některé naše žáky. Při prohlídce arboreta si děti zahrály jednu vědomostní hru, při níž rozeznávaly části těla rostlin a stromů, rozlišovaly listnaté a jehličnaté stromy.

Učitelky 1. ročníků a přípravné třídy velice děkují Střední lesnické škole a Střední odborné škole ve Šluknově za organizaci a možnost navštívit kunratické arboretum. Především bychom chtěli všichni poděkovat panu Mgr. Romanovi Brožovi, za podporu, vstřícnost a ochotu při organizaci celé akce.  Akce byla velmi zdařilá a navzdory chladnému počasí jsme si Den Země velice užili.

                                                                                  Kotuličová R., Kvapilová J., Schneiderová J., Vomelová J. 

Projektový den – Dopravní výchova
6. Duben 2016

Projektový den – Dopravní výchova

Projektový den se uskutečnil za velmi dobrého počastí dne 5. 4. 2016.  Zahájení proběhlo v prostorách prvního stupně  prezentací zaměřenou na dopravní situace, dopravní značky, a reflexní prvky na oblečení. Následně děti vypracovaly pracovní list -  dopravní značky a jak správně obléknout panáčka při pohybu po komunikaci za snížené viditelnosti. Společně se první třídy a přípravná třída vydaly odhalovat nástrahy silničního provozu v reálných dopravních situacích.

uč. Schneiderová, Kotuličová, Vomelová, Kvapilová

více zde
Tematická výuka VELIKONOCE
6. Duben 2016

Tematická výuka VELIKONOCE

Dne 23. 3. 2016 proběhla v prvních třídách a přípravné třídě tematická výuka zaměřená na velikonoční zvyky a tradice. Děti  přivítaly Velikonoce říkankou o Zajíčkovi, s pomocí pracovního listu poznávaly  symboly Velikonoc. Výuka byla zakončena vyráběním oveček z popcornu, tato část měla pozitivní ohlas u všech dětí.

uč. Schneiderová, Kotuličová, Vomelová, Kvapilová

více zde
Tematická výuka – KRMELEC
6. Duben 2016

Tematická výuka – KRMELEC

Nepřízeň počasí nás donutila pozměnit plány. Původní záměr navštívit Rožanské ledopády jsme vystřídali za pomoc lesním zvířátkům v období zimy. Děti z prvních tříd a přípravné třídy 26. 2. 2016 posbíraly doma tvrdý chléb, jablka, mrkev a další vhodné potraviny pro lesní zvěř. Doufáme, že lesní zvířátka si mlsky moc užila.

uč. Schneiderová, Kotuličová, Vomelová, Kvapilová

více zde
6. Duben 2016

PŘEDNÁŠKA PRI-PRE

Poslední ze série tří přednášek, byla zaměřena na obtíže spojené se školním prostředím. Děti  aktivně naslouchaly a zapojily se i do komunikace, při specifikování problému, který může nastat ve školním prostředí a u každého žáka. Tato přednáška dětem z prvních tříd a přípravné třídy  připomněla,  na koho se obrátit, když mají nesnáze ve škole.

uč. Schneiderová, Kotuličová, Vomelová, Kvapilová

Hry na sněhu
4. Březen 2016

Hry na sněhu

Žáci z přípravné třídy a prvního a druhého ročníku využili ve středu pravděpodobně poslední možnost užít si v letošní zimě radovánek na sněhu. Všichni společně strávili jednu hodinu na školní zahradě, kde ve skupinkách pilně pracovali na stavbě nejrůznějších sněhuláků a sněhových postaviček. Všem se dílo dařilo a výsledek byl úžasný. Když děti odešly zpět do tříd, na zahradě zůstalo stát téměř čtyřicet krásných sněhuláků, malých, velikých, usměvavých i zamračených. Naši nejmladší školáčci ze svých sněhových výtvorů měli velkou radost, za kterou je ve škole čekala sladká odměna. Bylo krásné pozorovat žáčky, jak si tuto činnost s radostí užívali a vzájemně si při práci pomáhali.

Třídní učitelky prvního a druhého ročníku a PT

více zde
Můj kamarád
3. Únor 2016

Můj kamarád

V úterý 12. 1. nás přišla navštívit paní Pencová se svým kamarádem Ludvíkem, aby nám popovídala o tom, jak se k sobě máme navzájem chovat. Zapojila děti aktivně do svého povídání a naučila je pěknou písničku „Kamarád“. Těšíme se na další setkání s Ludvíkem.

J. Schneiderová, J. Vomelová, R. Kotuličová, J. Kvapilová

více zde
Tematická výuka – „RADOVÁNKY NA SNĚHU“
3. Únor 2016

Tematická výuka – „RADOVÁNKY NA SNĚHU“

V pátek 22. 1. proběhla tematická výuka zaměřená na pozorování krás zimní přírody a na zimní radovánky, při kterých děti sáňkovaly, koulovaly se a tvořily ve sněhu andělíčky. Děti s radostí přivítaly hry na sněhu, při kterých jim mráz  vykouzlil červené tváře.

J. Schneiderová, J. Vomelová, R. Kotuličová, J. Kvapilová

více zde
Divadlo
24. Leden 2016

Divadlo

Dne 18. 01. 2016 zhlédli žáci přípravné třídy a 1. ročníků divadelní představení loutkového souboru Rolnička.  První pohádka se jmenovala „Vodník Mařenka“ a druhá pohádka se jmenovala „O chytré princezně Katušce“, kterou si pro nás připravili žáci naší školy. Potleskem daly děti najevo, že se jim pohádka líbila.

p. učitelky 1. roč. a PT

více zde
Vánoce na statku
17. Prosinec 2015

Vánoce na statku

Žáci prvních ročníků jeli na předvánoční výlet do Třebíze u Slaného, kde prožili hezký den plný vánočních tradic a vyrobili si i malý dáreček s sebou domů.

Děkujeme sponzorům za příspěvek na dopravu.

žáci a učitelky prvních ročníků

 

více zde
Čerti v prvních třídách
10. Prosinec 2015

Čerti v prvních třídách

Jako tradičně každý rok k nám přišli čerti, Mikuláš a andílci. Děti je přivítaly vyděšenými pohledy, ale chovaly se statečně, zazpívaly písničku a předaly jim krásné obrázky. Od andílků dostaly sladkou odměnu.

Žáci prvních tříd, přípravná třída a jejich učitelky.

více zde
Pouštění draků
11. Listopad 2015

Pouštění draků

Krásného podzimního počasí využili žáci 1. ročníků se svými p. učitelkami a rodiči k pouštění draků. Děti přinesly spoustu rozmanitých a barevných draků, které nám dobře létaly. Odpoledne jsme si společně moc užili.

p. učitelky 1. roč. 

více zde
Hubertova jízda
11. Listopad 2015

Hubertova jízda

Jako každý rok, tak i letos jsme se s žáky 1. ročníků a PT zúčastnili tradiční Hubertské jízdy.

                                                                                                                                     p. učitelky 1. roč. a PT

více zde
Divadelní představení
11. Listopad 2015

Divadelní představení

V pátek 6. 11. 2015 zhlédli žáci 1. ročníků a přípravné třídy divadelní představení loutkového souboru Rolnička. Pohádka se jmenovala "Loupežníci a zvířátka". Potleskem daly děti najevo, že se jim pohádka líbila.

                                                                                                                                              p. učitelky 1. roč. a PT

více zde
Přednáška BESIP 1. roč. a PT
11. Listopad 2015

Přednáška BESIP 1. roč. a PT

Přednášku si pro děti připravila pprap. Petra Zbončáková z Policie ČR. Přednáška byla zaměřená na bezpečné chování doma i na ulici. Policistka přinesla i názorné pomůcky, které by děti měly používat při pohybu na komunikaci. Názorně předvedla, jak se mají děti chovat v silničním provozu.  Děti se aktivně podílely na přednášce a pozorně poslouchaly udělované rady policistkou.

                                                                                                                                               p. učitelky 1. roč. a PT

Projektový den v prvním ročníku
8. Listopad 2015

Projektový den v prvním ročníku

Dne 27. 10. jsme pro žáky prvních ročníků a přípravné třídy připravily projektový den. Celé dopoledne bylo zaměřeno na nebezpečí, se kterými se děti mohou denně setkat. Nejprve děti shlédly výukový program Běžná rizika. Potom se seznámily s ošetřením menších poranění a nakonec vypracovaly pracovní list. V druhé části dopoledne jsme byli na vycházce, kde děti vyhledávaly možná rizika a nebezpečí. Celé dopoledne se nám vydařilo.

p. učitelky 1. ročníků a přípravné třídy

více zde
Přednáška o prevenci chování
15. Říjen 2015

Přednáška o prevenci chování

Dnes 14.10. se zúčastnily první třídy a přípravná třída společného povídání  s paní Pencovou a jejím Ludvíkem. Žáci se dozvěděli o různých nástrahách a nebezpečích, se kterými se mohou děti setkat v běžném životě a jak se jim vyvarovat. Děti se aktivně podílely na průběhu přednášky svými znalostmi a kresbou obrázků.

                        uč. 1. tříd a PT

více zde
15. Říjen 2015

Ukázka dravců s přednáškou

Dne 13.10. se první třídy společně s přípravnou třídou zúčastnily přednášky a ukázky živých dravců. Sokolník Michal Vorlíček nám představil jednotlivé dravce, seznámil nás s jejich životem a zajímavostmi o nich. Dětem odpovídal na jejich otázky. Chtěly bychom jménem učitelek prvních tříd a přípravné třídy poděkovat za milé vystupování.

                                                                                        uč. 1.tříd, PT a žáci

Prvňáčkovo sportovní dopoledne
29. Září 2015

Prvňáčkovo sportovní dopoledne

V pondělí 4. 9. 2015 jsme prožili krásné sportovní dopoledne se Sportovní školou a jejími trenéry. Žáci byli rozděleni do družstev, dostali rozlišovací vesty a vyzkoušeli si různé aktivity na postřeh, posilování a soustředění. Dětem se dopoledne velmi líbilo, všechny disciplíny plnily s velkým zájmem a odpovědností. V průběhu sportování dostávali všichni občerstvení. Na závěr od firmy Plaston čekala každého žáka odměna.

                                       Žáci 1. tříd  a přípravné třídy se svými tř. uč.

více zde
Sportovní odpoledne
29. Září 2015

Sportovní odpoledne

V úterý 22. 9. 2015 jsme pro děti a jejich rodiče připravily zábavné odpoledne. Děti plnily různé sportovní soutěže a rodiče fandili, pomáhali a povzbuzovali. Za účast dostaly děti sladkou odměnu. Šikovní tatínkové nám rozdělali oheň a opékali jsme vuřty. Odpoledne se vydařilo, děkujeme rodičům za hojnou účast a těšíme se na další společná setkání.

                                                                   Učitelky 1. tříd a PT

více zde

© 2014 Základní škola J. Vohradského Šluknov, okres Děčín | T.G.Masaryka 678, 407 77 Šluknov, telefon: 412 386 395 | kremous.com